הכירו את המעצבים... 

לכבוד יום העצמאות ה- 65 למדינת ישראל אני שמחה על ההזדמנות לקדם עיצוב ישראלי כל השנה ובמיוחד בעת הזו, ושמחה עוד יותר להכיר לכם את המעצבים שמאחורי המוצרים שאתם אוהבים וגם את המוצרים המעוצבים שהם הכי אוהבים. 
יום העצמאות צורהלה

חגיגה ישראלית בצורהלה - יום העצמאות 2013
צורהלה - בית חם לעיצוב ישראלי
שחר פלג (36) בוגר המחלקה לעיצוב פנים במכון הטכנולוגי בחולון הקים ב- 2004 את הסטודיו Peleg design בו שחר אוהב לעצב מוצרים יומיומיים, כאלה שהייתם קונים מתנה לכם או לחברים. במוצריו הרבים ניתן למצוא משחקים של אשליה או קסם, שמוסיפים למוצרים נופך מפתיע ומלא הומור. במוצריו המעוצבים שחר מבקש לאתגר את המתבונן כחלק מעולם הקסמים שנותן השראה עיצובית לרבים מהם. 

שחר פלג - עצמאות 2013


אורי ניב (44) הוא אמן רב-תחומי ובוגר כמה בתי ספר ואוניברסיטה אחת במגמת אומנות, כפי שאורי מספר: "לא למדתי ממש לימודי עיצוב באופן פורמלי (חוץ מלימודים במגמת עיצוב המוצר בבית ספר תיכון). אורי ניב הקים את סטודיו Artori Design (Israel) בשנת 2008. הסטודיו מתמחה בעיצוב, יצור ומכירת מוצרים מעוצבים, שזוכים להצלחה בישראל ובעולם ואף ניתן למצוא חלק ממוצריו תחת מותג העיצוב הבינלאומי  Fred.

אורי ניב - עצמאות 2013

אביחי שורין (31) בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי, המכון הטכנולוגי חולון הקים ב- 2010 את הסטודיו אביחי שורין | עיצוב מוצר. 

אביחי שורין - עצמאות 2013

שירה גרופר (31) בוגרת המסלול לעיצוב תעשייתי מהמכון הטכנולוגי בחולון. את הסטודיו שלה Sheeebz היא התחילה מהרעיון למצוא שימוש בשאריות בדים מבגדים שתפרה. 

שירה גרופר - עצמאות 2013


מוצר שלך עם סיפור מעניין מאחוריו:
"הרגע בו קיבלתי דחיפה שנתנה לי הרבה "אויר" היה בשנה שלאחר סיום הלימודים, אז כבר היו לי 2-3 מוצרים בחנויות, כשהוצאתי לשוק את האגרטלים המגנטיים. האגרטלים המגנטיים הם סט של 5 אגרטלי אלומיניום צרים אשר בבסיסם מגנט חזק אשר מתמגנט דרך מפת השולחן ללוחית מתכת דקה המוחבאת מתחת למפה. המראה המתקבל הוא של צינור מתכת שעומד ביציבות מפליאה על השולחן, ובו פרח (ומים).

את המוצר הזה עשיתי במקור לחתונה שלי, כאשר חיפשנו אני ואשתי (שהיא מעצבת פנים) מרכז שולחן מיוחד יותר ממה שהוצע לנו, וכן נולדו האגרטלים. לאחר החתונה עברו האגרטלים מקצה שיפורים כדי להפוך למוצר מדף, והגרסאות הראשונות שלו, שסופקו אז לשתי החנויות המובילות שלי אז, נחטפו מהחנויות במהירות שלא צפיתי. בנקודה הזו התחיל הביקוש גם מעוד חנויות שלא עבדתי איתן עד אז, והתחלתי לייצר את האגרטלים בקצב גדול, שהלך וגדל כל הזמן, עד שנאלצתי להפסיק לייצר אותם לבד והעברתי את הייצור למפעל.  אז גם נולדה הבת הבכורה שלי, והייתי צריך לפנות את חדר הייצור שלי בבית, שהיה צריך להפוך לחדר ילדים..."
ביקיני

מוצר של מעצבות ישראליות שאתה אוהב:
"אגרטל ביקיני הינו אגרטל עשוי קרמיקה והזרקת פלסטיק שוצב ע"י מיכל פיקל שגיא ותמי פמפנל. 
 
בדומה לחלק ממוצריו של שחר גם במקרה זה האגרטל עד היום מעורר שאלות ותהיות לגבי "איך זה עובד?". האגרטל נראה כמחולק לשני חלקים, והחלק העליון שלו כמו בקסם עומד באוויר, כך שהמראה שנוצר מזכיר את גזרת הביקיני..."


המוצרים של הסטודיו מתאפיינים בגישה והתבוננות מקוריים על הפונקציה אותה הם צריכים למלא, והם משולבים תמיד בהומור, מקוריות ופעמים רבות בשימוש בחפצים תוך הוצאתם מהקשרם הרגיל ולקיחת המתבונן לזכרונותיו מרגעים של אהבה ישנה או רגע נוסטלגי.

רוצים סיפור! אז הנה סיפורו של "הסקסופוניסט"...
"אחד המוצרים הראשונים שלי היו מתקן לכסף קטן בצורת קבצן שולח יד, שזורקים לו כסף. מישהי שעבדה אצלי הייתה מזועזעת מההומור השחור ובזכותה הפכתי את המוצר לנגן רחוב (סקסופוניסט), שלא סתם מקבץ נדבות אלא עובד בשביל הכסף שזורקים לו עבור נגינתו"


מוצר ישראלי של מעצב ישראלי שאתה אוהב:
"אני מת על מוריס. יש לי אותו על השולחן ואני מסתכל עליו לעיתים קרובות. הוא מסמל בשבילי את העיצוב החכם, המתומצת, ההומוריסטי והפרקטי וזה שגם קולע לטעמם של רבים מאוד ברחבי העולם. הוא מהווה בשבילי מודל לאיך מוצר מעוצב צריך להיות."  
מוריס - מעמד פתקים בעיצוב יעקב קאופמן

הסטודיו מתמחה בעיצוב מוצרים שימושיים ליומיום שיש בהם הומור או טוויסט. המוצרים נמכרים בחנויות העיצוב, ומשלבים בין עיצוב חכם, הומור וזווית ראייה שונה, ומוכיחים כי מוצרים קטנים יוצרים חיוך גדול. 

מוצר שלך עם סיפור מעניין מאחוריו:

"לקבל תמונות של מוצרים שצולמו בבתים של אנשים שקנו את המוצר שלך, זה אחת המחמאות הגדולות ביותר שיש למעצב. בזמן הקצר שעבר מאז שיצאה התבנית לביצת העין, קיבלתי כבר תמונות מרחבי העולם, של ארוחות מוארות ומופלאות, כל אחת עם קישוטים שונים ומשמחים, ביניהן גם אחת מלקוחה מרוצה של צורהלה (:"

פספסתם את הצילום של מיכל, הלקוחה המרוצה של צורהלה? לחצו כאן 

מוצר ישראלי של מעצבים ישראלים שאתה אוהב:
"שעון המניפה של "סטודיו ו..." – דרך חדשה להסתכל על הזמן, שעון מבריק ויפהפה."
שעון מניפה סטודיו ו...חלק ניכר מהמוצרים מיוצרים משאריות בדים איכותיים ונעימים, העיצוב מושפע מצבעי העונה השונים והמתחלפים והעבודה בחלקה נעשית על ידי אנשים בעלי צרכים מיוחדים. התכשיטים והאקססוריז של שירה מתאימים למראה יומיומי ועם זאת ליציאה, למראה פאנקי ועם זאת אלגנטי, למראה צעיר ובוגר גם יחד ופונה לקהל מגוון רחב. העיצוב מושפע מצבעי העונה השונים והמתחלפים והעבודה בחלקה נעשית על ידי אנשים בעלי צרכים מיוחדים.

מוצר של מעצבים ישראלים שאת אוהבת:

" יש כל כך הרבה :) אבל נתמקד באחד. אני כל כך אוהבת את המוצרים של Ototo בכלל ובפרט את הרולר טייפ - כיף להשתמש בו כשצריך סלוטייפ! הוא יושב לי על שולחן העבודה ומשמש אותי היטב :) "

הרולרטייפ הינו מתקן לנייר דבק בעיצוב מכבש לשולחן העבודה, שגם מאחסן את גלילי הסלוטייפ הרזרביים בגלגל האחורי שלו, בעיצובם של דניאל גסנר ואורי סעידי מסטודיו אוטוטו.
רולרטייפ אוטוטו